Yoga

Nasıl Yardım Edebiliriz?

Çoğu insan başarının zor olduğuna inanır.

Başarı bir dizi tanımlanmış adıma sahip bir süreçse, o zaman diğer herhangi bir süreç gibidir. Peki, herhangi bir süreçteki ilk adım nedir?

İletişim

YOGA

    Nefes kontrolüne yardımcı olur, akciğer ve kalp sağlığını destekler. Yoga yapımında uygulanan bazı nefes alma teknikleri (pranayama) ile doğru nefes almayı, doğru nefes almanın ne kadar önemli olduğunu fark edeceksiniz. Yogada uygulanan doğru nefes alış veriş teknikleri; hem nefes kontrolünü sağlayacak hem de akciğerinizin sağlığını destekleyecektir. Kalbi dinlendirmeye de yardımcı olur. Yoga vücuda ne kazandırır sorusunun ilk cevabı bu olacaktır. Sindirim sistemini düzenler. Yoga egzersizleri, sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur, bağırsaklardan gıda geçiş sürecinin kolaylaştırır ve bağırsak fonksiyonlarını daha etkin hale getirir.

    Kasları güçlendirir, esnek bir vücuda sahip olmanıza yardım eder. Yoga, sadece minik egzersizlerden ve nefes düzenlemeden ibaret değildir. Yoga, egzersiz sürecinde kolay hareketler bulundurduğu gibi çok zor ve yorucu hareketler de bulundurur. Bu zorlu hareketler kasların güçlenmesine yardım eder, vücuttaki bağ ve kas dokularına esneklik kazandırır. Kilo vermeye yardımcı olur. Yoga yapmak inceltir mi sorusunun cevabını arıyorsanız, yoga sizin için etkili bir yardımcı olabilir. Yoga, düzenli uygulandığı zaman kasların içindeki yağların erimesini sağlar. Yoga, bu sayede kilo vermeye yardımcı olur, yoga yapmak sıkılaştırır mı sorusuna da cevap verir.

    Bel ve sırt ağrılarını azaltır. Egzersiz içerisindeki hareketler, kasları güçlendirir ve bu sayede duruş bozukluklarının da önüne geçer. Duruş bozukluklarını önleyen yoga, duruş bozuklukları sonucu oluşan kronik sırt ve bel ağrılarını da azaltmış olur. Bağışıklığı güçlendirir. Yoga, yükselmiş kortizol seviyesinin dengeye dönmesini sağlar ve bu sayede bağışıklık sistemini güçlendirir. Aynı zamanda beyin hücrelerinin dinçliğini destekleyip zihni rahatlatan yoga, bu sayede de bağışıklığı güçlendirir. Doğurganlığı destekler. Yoga egzersizleri, beyin tarafından salgılanan kimyasalların hormonlara karışmasına yardımcı olur ve doğurganlığı destekler. Kan dolaşımını düzenler. Hücrelerin aldığı oksijen miktarını arttıran yoga, kanın organlara daha etkin dağılmasını sağlar. Bu sayede kalp ve damar sağlığını desteklerken kanın pıhtılaşmasını ve vücutta oluşacak şişkinlikleri engeller

 

Zumba dersleri hafatada 2 ayda toplam 8 seans şeklinde işlenmektedir. Antrenörlerimizle iletişime geçip size uygun grubu belirleyip resepsiyonda kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Aylık ücret :239 ₺
UniAthletic üyelerine :199 ₺
Faydaları
EĞITIM ZAMANLARI
Pazartesi ----
Salı ----
Çarşamba ----
Perşembe ----
Cuma ----
Cumartesi ----
Pazar ----
Eğitmenler