Yüzme Dersleri

Nasıl Yardım Edebiliriz?

Çoğu insan başarının zor olduğuna inanır.

Başarı bir dizi tanımlanmış adıma sahip bir süreçse, o zaman diğer herhangi bir süreç gibidir. Peki, herhangi bir süreçteki ilk adım nedir?

İletişim

YETİŞKİNLER İÇİN ÖZEL YÜZME DERSLERİ

Yüzme öğrenmek için asla geç değil! Yetişkinler için özel yüzme dersleri her yaşta yetişkin için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Kısa sürede basit yüzme becerileri kazanıp sonrasında artan özgüvenle keyif almaya başlarsınız.
 

YÜZME DERSLERİ İLE İLGİLİ YANLIŞ ALGILAR

Bazı bireylerin yüzmeye dair yanlış kanıya vardığı konulardan biri de, yüzme eğitimi almadan nasıl yüzeceğini biliyor olması ya da kendi başına öğrenmenin basit olduğudur. Bu doğru bir varsayım olmamakla birlikte, yüzmek insanlar için doğal olarak varolan bir yetenek ya da içgüdü değildir. Bir diğer yanlış kanı ise yüzme derslerinin sadece çocuklar için olabildiği ve artık yüzme dersi almak için geç olduğudur. Ancak bu yanlış bir düşüncedir. Yüzme eğitimi her yaşa uygun gerçekleştirilebilir. Şunu unutmamak gerekir ki, yüzmenin yaşı yoktur. Nefes aldığın sürece yüzmek diyorum!
 

YETİŞKİN ÖZEL YÜZME DERS SEVİYELERİ

Başlangıç seviyesi yüzme eğitimi:
Bu seviyede suya dair üstesinden gelemediğiniz yerleşik korkunuz olabilir. Sizin ya da yakınınızın yaşadığı kötü bir deneyim sonrası yüzme yolculuklarına yeni başlayan yetişkinlere özel yüzme dersleri vermeyi amaçlamaktadır. Sakin, sabırlı, iletişim becerileri kuvvetli ve deneyimli bir eğitmen olarak, başlangıç noktası ne olursa olsun yeni başlayan kişilere yardımcı olmayı ilke edindim. Özel yüzme dersleri su korkusu olan yetişkinler için idealdir. Su korkunuzun üstesinden gelmenize yardım ederek, yüzmekten keyif almanız sağlanmaktadır.

8 derslik bir program sonrasında, başlangıç seviyesindeki yetişkin yüzücüler genellikle orta seviye yüzme becerilerine geçmeye hazırdır. Başlangıç seviyesinde öğrenilen yüzme becerileri, suya nefes alıp verme egzersizleri, ayak-nefes, kol-nefes ve ayak-kol-nefese yönelik çalışmalar, baş dışarıda rahat nefes alabilecek şekilde yani köpekleme ve baş dışarıda kurbağalama yaparak suda gidebilme ve suda durma egzersizleri yapılmaktadır.

Orta seviye yüzme eğitimi:
Orta seviye yüzme bilenler için özel yüzme dersleri, serbest ve sırtüstü stil ayak vuruşlarını öğrenmek ve uygulamakla ilgili çalışmalar yapılarak başlar. Bununla birlikte kol, ayak, nefes koordinasyonu sağlamak, rahat bir şekilde nefes alıp vermeyi, suda uzanarak ve salınarak yüzmeyi hedefler. Bu şekilde yüzmenin ne kadar etkili olduğunu size uygun tekniklerle öğreterek uzun süreli yüzme yeteneğinizi geliştirebilmenizi hedeflemekteyim.

İleri seviye yüzme eğitimi:
Yetişkin ileri düzey özel yüzme dersleri; kelebek, kurbağalama, sırtüstü ve serbest stillerin ileri düzeyde öğrenilmesini içeren, dayanıklılığın artırılıp kasların güçlenmesini sağlamak ve uzun mesafe yüzmek için yapılan çalışmaları içeren programları kapsar. Bununla birlikte çıkış ve dönüşlere yönelik eğitimlerle daha gelişmiş tekniklere odaklanılır. Bu seviyede yapılan çalışmalar, master yüzme yarışlarına katılan, spor akademisine hazırlanan, yüzmeyi yaşam tarzı olarak belirleyen ve hedefleri olan kişiler için idealdir.

Faydaları
EĞITIM ZAMANLARI
Pazartesi 13:00 / 17:00
Salı 14:45 / 20:45
Çarşamba 09:00 / 15:30
Perşembe 15:30 / 00:00
Cuma 09:00 / 15:30
Cumartesi 09:00 / 18:30
Pazar 09:00 / 17:00
Eğitmenler